Naszą kadrę stanowią wysoko wykwalifikowani absolwenci Akademii Muzycznych posiadający bogate doświadczenie pedagogiczne zdobyte w prywatnych i państwowych szkołach i przedszkolach, jak również podczas Studium Pedagogicznego.
Nauczyciele w nowatorski sposób prowadzą zajęcia, w myśl zasady Konfucjusza, aby
nauczać poprzez zabawę.
Skupiają się na nawiązaniu partnerskiej relacji i wzajemnego zaufania oraz na indywidualnym podejściu do potrzeb ucznia.
Program nauczania jest wzbogacony o
autorskie koncepcje.
Szkoła nastawiona jest na
szeroką działalność artystyczną:
wyjścia na koncerty, spotkania z artystami, wykłady, warsztaty.
WYCHOWUJEMY PRZEZ SZTUKĘ!
Planujemy rozszerzenie działalności
na charytatywną.
Będziemy tworzyć wraz z dziećmi, charytatywne koncerty młodzieżowe.
Pozwoli to zrozumieć uczniom, że zdobyte umiejętności i odkryty talent,
mogą wprowadzić ciepło i nadzieję w życie innych ludzi.
NASI NAUCZYCIELE:
MARTA SALWAROWSKA-NĘDZA - założycielka, dyrektor i pedagog Szkoły Artystycznej "Bravissimo".
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukończyła między innymi Konserwatorium Krakowskie im. W. Lutosławskiego oraz Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne.
Doświadczenie nabyte w trakcie wieloletniej działalności edukacyjnej, pozwala Jej umiejętnie łączyć dydaktykę z zabawą. Wierzy, że nauczanie bazujące na cierpliwości i wyobraźni jest niezwykle ważne w kształtowaniu osobowości i talentu ucznia.
Współpracuje z renomowanymi zespołami takimi jak:
Capella Cracoviensis, Harmonologia, Warszawska Opera Kameralna, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Teatr El-jot w Krakowie (Krakowska Opera Kameralna), Sinfonietta Nordica, Orkiestra Telemanna, Stowarzyszenie Willa Decjusza, Solo e Tutti - pod kierownictwem prof. Elżbiety Stefańskiej, Intrada & Balet Dworski Ardente Sole, Kapela Dworska Consorium Sedinum, Risonanza, Camerata Cracovia, La Volta, Orkiestra Barokowa działająca przy Akademii Muzycznej w Krakowie, Dworek Białoprądnicki oraz Filharmonia Krakowska.
Brała udział w licznych festiwalach (m.in.w X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Muzyka zaklęta w drewnie, Gaude Mater Polonia, Muzyka na Dworach Europy, Forum Muzyki Dawnej w Akademii Muzycznej w Warszawie, Gliwicki Festiwal Bachowski, Festiwal Tańców Dworskich - Cracovia Danza, Festiwal Muzyki Dawnej we Lwowie, Dni Bachowskie w Akademii Muzycznej w Krakowie i inne)
Ponadto brała udział w nagraniu płyty DVD dla Japońskiej wytwórni płytowej IMC, pod kierownictwem artystycznym prof. Elżbiety Stefańskiej (2008) oraz w nagraniu płyty CD na Jasnej Górze w Częstochowie, kierownictwo artystyczne - Paul Esswood(2010)
Brała udział w wykonaniu oper (m.in. Amadigi G. F. Haendel), oratorium (m.in. Deborah G. F. Haendel)
spektakli (m.in. Maskarada Królowej Bony w Teatrze Wielkim w Warszawie), widowisk (m.in. Tryptyk Rzymski Jana Pawła II wielokrotnie wykonywanym wraz z Andrzejem Sewerynem)
Uczestniczyła w wielu mistrzowskich kursach instrumentalnych oraz kursach wokalu klasycznego i rozrywkowego.
Koncertuje w kraju i za granicą (USA, Niemcy, Austria, Węgry, Ukraina, Holandia, Belgia)
Od kilku lat jest nauczycielem instrumentu w ZPO "Scherzo" oraz w Szkole Artystycznej "Bravissimo" w Krakowie.
ŁUKASZ NĘDZA - pedagod i wicedyrektor ds. ogólnych
- ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie oraz Hochschule fuer Music Nuernberg - Augsburg.
Obecnie kontynuuje edukację na studiach doktoranckich w Akedmii Muzycznej w Krakowie. Swe umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich pod kierunkiem takich pedagogów jak: Jean - Marie Londeix i Claude Delangle. W roku 2001 zdobył drugą nagrodę w konkursie Młodych Instrumentalistów I Multiinstrumentalistów w Krakowie, a w 2005 wyróżnienie na I Ogólnopolskim konkursie Duetów Saksofonowych w Szczecinie. Od 2002 współpracuje z krakowskimi kompozytorami. Dokonał prawykonania Monophonie VII B. Schaffera na 17 saksofonów (Norymberga 2003) oraz Kooperatywy W. Z. Zycha na saksofon altowy i akordeon (Kraków 2005). Ponadto ma na swoim koncie wykonanie partii solowej Koncertu saksofonowego A. Glazunova z Międzyuczelnianą Orkiestrą Saksofonową Akademii Muzycznej w Krakowie i Hochschule fuer Music Nuernberg - Augsburg. Brał udział w licznych festiwalach, m.in. Beethovenfest w Bonn - z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie, Święto ogrodów 2007 - z orkiestrą kameralną Orfeusz, gdzie wykonał partię solową Babiego Lata A. Mozgały i The Six Seasons K. A. Janczaka, oraz New Music Fesival, Ostrava Days 2007 - gdzie wykonał partię solową Impresji Pauliny Załubskiej na saksofon altowy i orkiestrę kameralną. W roku 2006 dokonał nagrania dla Polskiego Radia Kraków w ramach audycji: Mistrzowie i Uczniowie.
Grał pod batutą takich dyrygentów jak: P. Przytocki, M. Pijarowski, J. Salwarowski, I. Sowińska - Fruhtrunk, R. Wilson. Jest członkiem Krakowskiego Kwartetu Sakofonowego, z którym w roku 2010 nagrał płytę The Clockwork Music z muzyką K. A. Janczaka.
Od 2004 współpracuje z Filharmonią Krakowską, biorąc udział w koncertach symfonicznych z udziałem saksofonu oraz audycjach edukacyjnych dla dzieci. Prowadzi ożywioną działalność koncertową i dydaktyczną, jego uczniowie są laureatami krajowych konkursów instrumentalnych. Prowadzi klasę saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Olkuszu, w Szkole Muzycznej I stopnia w Dobczycach oraz współpracuje z Szkołą Artystyczną "Bravissimo"
AGNIESZKA KRAWCZYK - pedagog i wicedyrektor ds. organizacyjnych
absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej. Od wczesnych lat studenckich specjalizuje się w przekazywaniu wiedzy młodszym pokoleniom muzyków. Swoje doświadczenie pedagogiczne nabywała już od w szkole średniej.
Współpracuje z takimi zespołami jak: Capella Cracoviensis, Krakowska Opera Kameralna, Sinfonietta Nordica, Stowarzyszenie Willa Decjusza, Solo e tutti - pod kier. prof. Elżbiety Stefańskiej, Intrada & Balet Dworski Ardente Sole, Kapela Dworska Consordium Sedinum, Orkiestra Barokowa działająca przy Akademii Muzycznej w Krakowie.
Jako instrumentalista ma na swoim koncie czynny udział w licznych, rozmaitych festiwalach i imprezach muzycznych (m.in. organizowane corocznie „Dni Bachowskie” w Krakowie, Forum Muzyki Dawnej w Warszawie, krakowskie cykle „Verba et Voces”, „Cracovia Sacra”,
„Forum Musicum” we Wrocławiu, coroczny małopolski festiwal „Muzyka zaklęta w drewnie”, szczeciński festiwal „Na Gotyckim Szlaku”).
Na swoim koncie ma nagranie płyty DVD dla japońskiej wytwórni IMC pod kierownictwem artystycznym prof. Elżbiety Stefańskiej.
Koncertuje w kraju i za granicą. Jako pedagog realizuje swoją pasję nauczania, z radością przekazując wiedzę najmłodszym. Obecnie od kilku lat jest nauczycielem instrumentu w takich placówkach jak: Szkoła Artystyczna Bravissimo, ZPO Scherzo w Krakowie, Szkoła Artystyczna Etiuda w Skawinie. Ze szkołą Bravissimo związana jest od początku jej istnienia.
ELŻBIETA MALINOWSKA
Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie klawesynu prof. Elżbiety Stefańskiej. Od 2007 r. studentka klasy organów dr hab. Marcina Szelesta (Akademia Muzyczna w Krakowie) Ukończyła Liceum Muzyczne im. F. Chopina w Krakowie w klasie fortepianu Małgorzaty Czech (dyplom z wyróźnieniem) Brała udział w licznych kursach mistrzowskich (klawesyn, basso continuo, klawikord, pianoforte, organy) prowadzonych przez wybitnych muzyków, takich jak: T. de Goede, V. Sofronitzki, J. Johnstone, M. Deverite, B. Klapprott, L. Ghielmi, P. van Dijk, O. Latry, G. Rost, X. Eustache.
W roku akademickim 2009/2010 studiowała w Johannes Gutenberg Universitat Mainz w klasie organów prof. Gerharda Gnanna (Program Erasmus - LLP) Jako solistka współpracowała z wieloma orkiestrami oraz zespołami, m.in. Orkiestra Barokowa AM w Krakowie, Polską Orkiestrą Radiową, British String Orchestra, Mainzer Virtuosi.
Występowała podczas wielu festiwali m.in. Dni Bachowskich, Studenckiego Festiwalu Muzyki Dawnej, Festiwalu Muzyki Polskiej, cyklu Radia Kraków "Mistrzowie i Uczniowie", Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Sanoku, Iuniores Priores Organorium Seinensis.
Jako organistka dawała również recitale solowe, m.in. w ramach cyklu Bach u Św. Marcina, XII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, Krynickich Spotkań z Kulturą Chrześcijańską, cyklu koncertów letnich Capelli Cracoviensis. W 2011 r. zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Utworów Organowych Jehana Alaina. Należy do komitetu założycielkiego " Stowarzyszenia Młodych Wykonawców Muzyki Dawnej" . Swoją pasję dydaktyczną realizuje jako pedagog w Szkole Artystycznej "Bravissimo"
IWONA MOZUL
Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej – Instytut Wychowania Muzycznego oraz Nauczyciel Dyplomowany.
Od lat specjalizuje się w uczeniu dzieci gry na gitarze i fortepianie. Prowadzi również zajęcia rytmiczne dla dzieci. Doświadczenia pedagogiczne rozpoczęła w szkole średniej podejmując pracę w Szkole Muzycznej jako instrumentalistka w klasie gitary. Posiada ogromne doświadczenie w pracy z młodzieżą, stosując nowatorskie metody pracy. Była współorganizatorem Nowohuckiej Wiosny Gitarowej, stale doskonali swój warsztat uczestnicząc w różnych kursach i seminariach. Jako pedagog realizuje swoją pasję nauczania przekazując wiedzę uczniom. Obecnie jest nauczycielem instrumentu w takich placówkach jak Szkoła Artystyczna Bravissimo, ZPO Scherzo w Krakowie, MDK im.J.Korczaka prowadząc naukę gry na gitarze oraz formę muzykowania zespołowego.
MARCELA RYBSKA
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu,
kierunek: jazz i muzyka estradowa, specjalność: wokalistyka jazzowa. Absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary i wokalu. Ukończyła Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne przy Akademii Muzycznej w Katowicach. Czynnie współpracuje z zespołami : Qferau oraz Fra Leikskola w charakterze wokalistki, pianistki, gitarzystki oraz ukulelistki.
Współpracowała z Myślenickim Ośrodkiem Kultury oraz Klubem Soboniowie udzielając indywidualnych lekcji gry na instrumentach
oraz z Kinem Pod Baranami w Krakowie.Od lat prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci m.in. w ramach wydarzenia towarzyszącego XIII Festiwalowi Filmu Niemego. Aktualnie pracuje w Szkole Artystycznej „Bravissimo” w Krakowie realizując swoją pasję edukacyjną.
KAROL WOLNIK
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydział kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, Kierunek Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność gitara jazzowa. Absolwent Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Ukończył Krakowską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne przy Akademii Muzycznej w Katowicach. Prowadzi ożywioną działalność koncertową występując z licznymi zespołami jazzowymi. Od 2008 roku prowadzi ożywioną działalność dydaktyczną.
Od 2014 prowadzi indywidualne lekcje gry na gitarze w placówkach Szkoły Artystycznej „Bravissimo” w Krakowie.
KATARZYNA KUCIA
Ukończyła studia polonistyczne w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia licencjackie w zakresie śpiewu solowego w krakowskiej Akademii Muzycznej. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Tarnowie w klasie fletu poprzecznego. Obecnie studentka studiów magisterskich w Akademii Muzycznej oraz doktorantka Wydziału Polonistyki UJ. Doświadczenie pedagogiczne zdobywa od wczesnych lat studiów - najpierw jako praktykujący nauczyciel polonista w zakresie nauczania języka polskiego na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum oraz jako prowadząca zajęcia z fortepianu, fletu I śpiewu dla dzieci i dorosłych w Klubie Kultury “Wola” w Krakowie. Od bieżącego roku wykłada na Wydziale Polonistyki UJ “Interpretację dzieła muzycznego”.
Jako śpiewaczka współpracuje z zespołem muzyki dawnej “Collegium Cracoviense” oraz “Antica cucina”. Występowała jako solistka i kameralistka w ramach festiwali: “Tydzień Talentów” oraz “Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej” w Tarnowie, “Spotkania z muzyką organową” w Myślenicach, cyklu koncertów “Skarby muzyki w perle kultury” w Staniątkach. Kształciła umiejętności wokalne podczas kursów mistrzowskich u wybitnych śpiewaków i pedagogów: Christiana Elssnera, Ryszarda Karczykowskiego, Ihora Kuszplera, Agnieszki Rehlis oraz Marka Rzepki. Jako flecistka brała udział w warsztatach organizowanych w ramach Letniej Akademii Muzycznej w klasie Kazimierza Moszyńskiego oraz kursie prowadzonym przez Krystynę Gołaszewską.
Swoją miłość do muzyki stara się przekazać uczniom, z radością podejmując wyzwania pedagogiczne. Aktualnie prowadzi klase fletu poprzecznego w Szkole Artystycznej "Bravissimo"
Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4